Porady
Zgubiona lub zniszczona przesyłka? Możesz liczyć na pomoc
Osoby mające problem z dochodzeniem swoich praw w związku z nienależytym wykonaniem usług przewozowych mogą uzyskać pomoc w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, który zajmuje się rozwiązywaniem sporów konsumentów z przedsiębiorcami poprzez mediacje, jak również przed działającym przy Prezesie UKE sądem polubownym;
Czytaj całość...
Brak przesyłki co robić
Czekasz na przesyłkę ekspresową, która się opóźnia? Masz problem ze złożeniem reklamacji w przypadku nienależycie wykonanej usługi? UOKiK razem z UKE i ECK przypomina przed Świętami o prawach konsumentów korzystających z usług kurierów
Czytaj całość...
Poradnik oszczędzania wody
Prysznic zamiast kąpieli, naprawa cieknących kranów i zakręcenie wody podczas mycia zębów - to podstawowe zasady znane od lat i chętnie stosowane przez Polaków. Pora na drugi krok w oszczędzaniu wody. Warto przejrzeć wygodne rozwiązania dostępne na rynku, które oszczędzą wodę za nas.
Czytaj całość...
Budowa biogazowni rolniczej z firmą Wolf System krok po kroku
Duże zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii powoduje, że inwestorzy coraz częściej i chętniej interesują się budową biogazowni rolniczych. Duża opłacalność produkcji tego biopaliwa, a także spore dotacje i dofinansowania pochodzące z programów rozwoju rolnictwa oraz obszarów wiejskich sprawiają, że coraz więcej biogazowni rolniczych pojawia się na mapie Polski. O poszczególnych procedurach związanych z aspektami prawnymi, finansowymi oraz technologicznymi realizacji projektów budowy biogazowni opowiada Rajmund Reichel, Dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System Sp. z o.o.
Czytaj całość...
Jak skutecznie segregować odpady opakowaniowe praktyczne rady
Monika Franaszek, Kierownik Projektu „Promocja Selektywnej Zbiórki Odpadów Opakowaniowych w Wybranych Dzielnicach Warszawy” ze Stowarzyszenia EKON podpowiada jak skutecznie segregować odpady opakowaniowe.
Czytaj całość...
Czy do pól zniszczonych przez powódź przysługują płatności bezpośrednie?
Po tegorocznej powodzi część mojej ziemi stała się nieużytkiem, posiane wiosną rośliny zostały zniszczone . Po powodzi było już za późno na posianie nowych upraw. Czy w związku z tym stracę w tym roku dopłaty. I jak to będzie wyglądało dalej. Woda, która tam stała przez długi czas naniosła bardzo dużo zanieczyszczeń. Ziemia przed dalszą uprawą wymaga rekultywacji. Czy w związku z tym stracę dopłaty w przyszłym roku jeśli nic na tym polu nie urośnie?
Czytaj całość...
Uwaga na kleszcze!
Wybierając się do lasu warto uważać na kleszcze?  Wiele gatunków (około 100 spośród 800 znanych) przenosi pierwotniaki, bakterie  lub wirusy  powodujące zachorowania ludzi: tzw. kleszczowe zapalenie mózgu, boreliozę  (średnio 10%-30% kleszczy jest nią zarażonych), tularemię, ehrlichiozę, babezjozę, mykoplasmozę, gorączkę Q, gorączkę plamistą Gór Skalistych, dur powrotny.
Czytaj całość...
Usuwanie kleszczy: metody
Gdy zauważysz kleszcze nie zwlekaj z jego usunięciem. Kleszcze należy usuwać możliwe szybko, gdyż zmniejsza się dzięki temu niebezpieczeństwo zarażenia chorobami.
Czytaj całość...
Skuteczne sposoby na komary
Ile razy przeszkadzał nam brzęczący po nocy komar? Te małe owady potrafią skutecznie uprzykrzyć prace polowe. W Polsce występuje 47 gatunków komarów. W niektórych latach i na niektórych terenach ich występowanie może osiągnąć nasilenie plagowe, co zwiększa prawdopodobieństwo przenoszenia chorób drogą krwi. Tak też jest obecnie, na terenach popowodziowych.
Czytaj całość...